5. DETAE Günleri’nin Ardından…

5. DETAE Günleri; Deneysel Araştırmalar ve Kliniğe Yansımaları sempozyumu 11-12 Kasım 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi

2013-11-12-1601

 5. DETAE Günleri; Deneysel Araştırmalar ve Kliniğe Yansımaları sempozyumumuzu 11 – 12 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi, Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü, Prof. Dr. A. Sevim Büyükdevrim Kütüphanesinde düzenledik. Toplantımız 60 katılımcıyla gerçekleştirilmiş, 8 bildiri sözel, 16 bildiri e-poster olarak sunulmuştur. En iyi ilk üç sözel bildiriye ödül verilmiştir. Birincilik ödülü ‘ Hematolojik malignitelerde öne çıkan genlerdeki varyantların derin dizileme yöntemi ile analizi: IRON II Türkiye deneyimi’  başlıklı bildirisiyle Orçun Taşar’a, ikincilik ödülü ‘X’e bağlı agammaglobulinemi (XLA) hastalarında BTK gen mutasyonlarının araştırılması ve iki yeni mutasyon’ başlıklı bildirisiyle Sinem Şişko’ya, üçüncülük ödülü ise ‘Multipl skleroz hastalarında CD16+CD56soluk ve CD16CD56parlak NK hücre alt grup oranları ve fonksiyonları’ başlıklı bildirisiyle İlhan Tahralı’ya verilmiştir.

Sempozyumumuzda bilimde etik uygulamaları,  diyabet ve metabolik sendrom,  enfeksiyon hastalıkları,  kök hücrede son gelişmeler, diyet ve gen bilimi,  sinir bilim ve laboratuvar hayvanları bilimi oturumlarında değerli bilim insanları son gelişmeleri bizlerle paylaşmıştır.

6. DETAE Günleri’nde görüşmek dilegiyle,

Sevgi ve saygılarımızla,

Düzenleme Kurulu

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved