Genetik Anabilim Dalı’nda Stajlar

İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Genetik Anabilim Dalı

Yaz Dönemi Staj Başvuru Koşulları:

  • Lisans eğitiminde ilk dört döneminin başarı ile tamamlamış olması (3. ve 4. sınıfta okuyan öğrencilerin başvuruları değerlendirilecektir)
  • En az 40 iş günü, tam zamanlı katılım sağlanabilmesi (zorunlu staj süresi dahil olarak)
  • Staj başvuru belgelerinin eksiksiz iletilmesi

 

  • Başvuru dönemi: Şubat’ın ilk Pazartesi- Mart’ın son Cuma günü arasında aşağıda belirtilen belgelerin eksiksiz olarak e-posta* yoluyla iletilmesi gerekmekte olup Tüm belgelerin tek bir pdf dosyası haline getirilerek gönderilmesi tercih edilir. İlgili tarihler dışında ve daha kısa süreli başvurular kabul edilmemektedir.
  • Sonuçların bildirilmesi: Mayıs’ın ilk Cuma günü başvuran adaylara sonuçlar e-posta* ile bildirilecektir.
  • Ara dönemde stajyer kabulü olmamaktadır.

 

Staj Başvurusu İçin Gereken Belgeler:

 

1- Eksiksiz doldurulmuş staj başvuru formu

Enstitümüz web sitesinin http://deneyseltip.istanbul.edu.tr/staj-basvurusu/ linkindeki başvuru formunun eksiksiz doldurulması gerekir.

 

2- Kendini tanıtma yazısı

Bu yazının, ”şu okulda, şu sınıfta okuyorum”, “şu dönemde staj yapmak istiyorum”, “gereğini arz ederim” gibi, kuru, kısa ve klasik bir resmi dilekçe yerine, değerlendirme sırasında öğrencinin daha iyi tanınmasına yardım edecek, öğrencinin kendi cümlelerinden kendisini anlattığı bir yazı gerekmektedir. Bu yazısının içinde, neden staj yapılmak istendiğinin, neden genetik bölümünün seçildiğinin ve öğrencinin beklentileriyle birlikte gelecekteki hedeflerinin neler olduğunun bilgisinin de yer alması beklenir.

 

3- Güncel özgeçmiş

Öğrencinin bir fotoğrafının da eklendiği güncel bir özgeçmişin başvuruya eklenmesi gereklidir. Özgeçmişte telefon numarası, e-posta ve yazışma adresi gibi iletişim bilgileri ile yabancı dil düzey bilgisinin de belirtilmiş olması istenir.

 

4- Transkript

Adayın, okulundan son dönemlerde aldığı ve dersleri, notları ve not ortalamasını gösteren resmi bir belgeyi başvuruya eklemesi gerekir.

 

*Aziz Sancar DETAE-Genetik Yaz stajı iletişim: asdetaegenetikstaj@gmail.com

İstanbul Üniversitesi © 2017 All Rights Reserved