Sinirbilim Başvuru

Sinirbilim Yüksek Lisans Programı Sinirbilim yüksek lisans programına doğrudan kabul için başvuruda bulunan adayların tıbbi biyoloji, biyoloji, kimya, veterinerlik, psikoloji, moleküler biyoloji ve genetik, ya da tıp lisans programlarının birinden mezun olmaları gerekmektedir. Fizik, biyomedikal mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, ve eczacılık (4 yıllık program) lisans programlarının herhangi birinden mezun adaylar bilimsel hazırlık programı koşuluyla kabul edilirler.

 

Elektronörofizyoloji Yüksek Lisans Programı Elektronörofizyoloji yüksek lisans programına doğrudan kabul için tıp fakültesi mezunu, nöroloji veya psikiyatri uzmanı olmak şartları aranır. Bilimsel hazırlık programı bulunmamaktadır.

 

İleri Nörolojik Bilimler Yüksek Lisans Programı İleri Nörolojik Bilimler yüksek lisans programına doğrudan kabul için tıp fakültesi mezunu, nöroloji veya psikiyatri uzmanı olmak şartları aranır. Bilimsel hazırlık programı bulunmamaktadır.

 

İleri Nörolojik Bilimler Doktora Programı İleri nörolojik bilimler doktora programına doğrudan kabul için başvuruda bulunan adayların tıp ya da veterinerlik lisans veya sinirbilim, fizyoloji, biyofizik, histoloji ve embriyoloji, farmakoloji, anatomi, biyokimya, moleküler biyoloji ve genetik, moleküler tıp veya sinirbilimin kapsamında yer alan diğer bir alanda yüksek lisans diplomasına sahip olmaları gerekir. Fizik, biyoloji, kimya, biyomedikal mühendisliği, elektronik mühendisliği, bilgisayar mühendisliği, kimya mühendisliği, eczacılık (4 yıllık), psikoloji ve dil ve konuşma terapistliği yüksek lisans programlarının herhangi birinden mezun adaylar bilimsel hazırlık programı koşuluyla kabul edilirler.

 

Başvuru tarihleri, başvuru için gerekli belgeler, kabul kriterleri gibi bilgiler için İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Öğrenci İşleri ile irtibata geçiniz.

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved