Eğitim ve Kurslar

9. ASDETAE Günleri 07-08 Aralık 2017

8. ASDETAE Günleri 15-16 Aralık 2016

7. DETAE Günleri     11-12 Kasım 2015

6. DETAE Günleri     24-25 Kasım 2014

5. DETAE Günleri     11-12 Kasım 2013

4. DETAE Günleri     14-15 Kasım 2012

3. DETAE Günleri     17-18 Kasım 2011

2. DETAE Günleri     8-9 Kasım 2010

1. DETAE Günleri     15-16 Ekim 2009



Aziz Sancar DETAE Dergisi İçin TIKLAYINIZ

TARİHSUNAN KİŞİÇALIŞTIĞI KURUMKONU BAŞLIĞI
7.03.2018Doç. Dr. Utku BüyükşahinYıldız Teknik Üniversitesi Makine Fakültesi
Mekatronik Mühendisliği Bölümü
Yapay Organların Geleceği
14.03.2018Yard. Doç. Dr. Ali Rıza ÖzcanMimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları BölümüGeleneksel Sanatlarımız ve Estetik
21.03.2018Prof. Dr. Ufuk Kocabaşİ.Ü.  Edebiyat Fakültesi, Taşınabilir Kültür Varlıkları Ve Onarımı Bölümü,  Sualtı Kültür Kalıntılarını Koruma ADPolimerlerin Nanobiyoteknolojideki Uygulamaları
4.04.2018Prof. Dr. Saadet PabuccuoğluMühendislik Fakültesi
Kimya Mühendisliği Bölümü
Kimyasal Teknolojiler Anabilim Dalı
Hayvansal Beslenmenin İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri
18.04.2018Dr. Suat ErusKoç Üniversitesi Tıp Fakültesi
Göğüs Cerrahisi AD
Hayvansal Beslenmenin İnsan Sağlığı Üzerine Etkileri

XXIII. Uygulamalı Akan Hücre Ölçer Eğitimi, 22-26 Mayıs 2017 tarihlerinde, İstanbul Üniversitesi Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü İmmünoloji Anabilim Dalında yapılacaktır.

Beş gün sürecek olan eğitimin sabah bölümünde teorik konular işlenecek, öğleden sonra ise pratik uygulamaya yer verilecektir. Eğitim katılım ücreti 2500 TL’dir. Öğle yemekleri ve kahve arası ikramlar ücrete dahildir. Yüksek Lisans ve Doktora öğrencileri için katılım ücreti 2000 TL’dir.

Kayıt ve Başvuru Formunu indirmek için lütfen TIKLAYINIZ…

Kurs programını indirmek için lütfen TIKLAYINIZ… 

kurs-afis-2017

Kayıtla ilgili bilgiler için lütfen Kayıt ve Başvuru Formunu inceleyiniz.

Kayıt ve Başvuru Formunu indirmek için lütfen TIKLAYINIZ…

Sitogenetik, Mikroarray ve Yeni Nesil Dizilemenin Biyomedikal ve Klinik Araştırmalara entegrasyonu

Kurs yukarıda bahsi geçen tekniklerle ilgili kapsamlı genel bilgi vermekte ve katılımcılarla modern genetik laboratuarlarına bu tekniklerin entegre edilme yolları tartışılmaktadır. Bu kurs eş zamanlı olarak Avrupa Genetik Vakfı’nın (European Genetics Foundation, www.eurogene.org) sürdürdüğü bir European School of GeneticMedicine programı olarak Bologna–İtalya’da düzenlenmekte ve uzaktan eğitim sistemi ile katılımcı ülkelere aktarılmaktadır.

Kurs sırasında katılımcılar, eğitmen ve sunularını ayrı perdelerde izleme ve internet üzerinden eş zamanlı olarak soru sorma ve canlı cevap alma olanaklarına sahip olacaklardır. Ayrıca öğleden sonraki oturumlarında ülkemizde bu konularla ilgili çalışmalarını sürdüren bilim insanlarının özellikle uygulamaya yönelik sunumları yer alacaktır.

“Course in Next Generation Sequencing” başlıklı hibrid kurs, 12–16 Mayıs 2015 tarihlerinde İ.Ü. Baltalimanı Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecektir.

Detaylı bilgi için tıklayınız


Enstitümüz Anabilim Dallarında staj yapılabilmesi için Staj Başvuru Formu doldurulmalıdır. Doldurulan form, belirtilen Anabilim Dalı temsilcilerine teslim edilmelidir.

Enstitümüz Anabilim Dallarında GÖNÜLLÜ STAJ yapılabilmesi için, staj yapacak kişilerin öğrenim gördükleri üniversite/bölümlerden “Enstitünüzde staj yapması uygundur” yazısı getirmeleri gerekmektedir. Kendi bölümlerinden onay almamış öğrenciler staja kabul edilmeyecektir. İlgili yazının alınabilmesi için okullara sunulacak DİLEKÇE ÖRNEĞİ için lütfen tıklayınız. 

*** İmmünoloji Anabilim Dalı için;

MÜRACAATLAR SONA ERMİŞTİR. BAŞVURU MAİLİ ATMAYINIZ!!!

İMMÜNOLOJİ ANABİLİM DALI 2018 YAZ DÖNEMİ STAJ KABUL LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ…

*** Genetik Anabilim Dalı için; 

2017-2018 Yaz Döneminde Genetik Anabilim Dalı’na gönüllü ya da zorunlu staj başvurusunda bulunacak öğrencilerin dikkatine:

Anabilim Dalımız genel başvuru almamaktadır. Staj yapacak öğrencilerin, ilgilendikleri konu başlıklarında çalışan öğretim üyeleri ile iletişime geçmeleri rica olunur.

*** Sinirbilim Anabilim Dalı için;

MÜRACAATLAR SONA ERMİŞTİR. BAŞVURU MAİLİ ATMAYINIZ!!!