XX. Uygulamalı Flow Sitometri Eğitimi’nin ardından…

XX. Uygulamalı Flow Sitometri Eğitimi’nin ardından…

İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü İmmünoloji Anabilim Dalı tarafından 16 – 20 Haziran 2014 tarihlerinde düzenlenen “XX. Uygulamalı Flow Sitometri Eğitimi” tamamlanmıştır. Etkinlik çerçevesinde beş gün boyunca sabahtan teorik eğitim, öğleden sonraları ise Anabilim Dalımızda bulunan iki Flow Sitometri cihazı başında uygulamalı eğitime devam edilmiştir.

Eğitimimize Türkiye genelinden toplam 38 kişi olmak üzere öğretim üyeleri, araştırma görevlileri ve teknik personel katılmıştır. Başta İstanbul olmak üzere; Ankara, Antalya, İzmir, Konya, Kocaeli, Eskişehir, Mersin, Erzurum, Bursa, Samsun, Çankırı, Aydın, Malatya, Edirne ve Isparta’dan gelen katılımcılarımız beş günlük eğitim kapsamında flow sitometri cihazı hakkında teknik bilginin yanı sıra, güncel rutin ve araştırma boyutundaki çalışmalarda kullanım alanları ile ilgili geniş bilgiye ulaşmışlardır.

Etkinliğimizin tüm teorik ve uygulamalı sunumları katılımcılarımıza eğitimin ilk gününde CD olarak dağıtılmış, interaktif uygulamalarla flow sitometri konusunda detaylı tartışma ve bilgi paylaşımı sağlanmıştır.

XX. Uygulamalı Flow Sitometri Eğitimi’nin düzenlenmesinde katkıda bulunan Anabilim Dalı Öğretim Üyelerimize, tüm konuşmacılarımıza, katılımcılarımıza ve kursun gerçekleşmesini destekleyen Becton Dickinson Turkiye temsilcilerine teşekkürlerimizi sunarız.

Bu kaydı paylaş

İstanbul Üniversitesi © 2018 All Rights Reserved