XII. Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Günleri, "COVID-19: Moleküler ve Klinik Yaklaşım" Temasıyla, 10-11 Aralık 2020 Tarihlerinde Gerçekleştirilecektir.

Değerli Meslektaşlarım,

Enstitümüzün 10-11 Aralık 2020 tarihlerinde düzenleyeceği “XII. Aziz Sancar DETAE Günlerine sizleri davet etmekten mutluluk duyuyorum.

İstanbul Üniversitesi bünyesinde 1945 yılında Tecrübi Araştırma Merkezi adı ile kurulan ve bugün Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü adıyla faaliyetlerini sürdüren kurumumuz kuruluşundan günümüze kadar farklı bilimsel alanlarda faaliyetlerine devam etmektedir.

Enstitümüzde, günümüz dünyasında önemli yeri olan beş Anabilim Dalında farklı disiplinlerden pek çok akademisyen ve öğrencinin yer aldığı yüksek lisans ve doktora programları yürütülmektedir. Ulusal ve Uluslararası platformlarda araştırma projesi ve eğitim organizasyonları, referans olarak özelleşmiş, tanı ve araştırma hizmetlerinin geliştirilip sürdürüldüğü faaliyetleri ile ülkemizde bilimsel ve yenilikçi çalışmalara öncülük etmektedir.

Bu sene düzenlenecek olan toplantımızda tüm dünyayı etkisi altına alan Sars-Cov-2 küresel salgınında “COVID-19: Moleküler ve Klinik Yaklaşım” temasıyla bu konudaki son gelişmelerin paylaşılması ve tartışılması hedeflenmektedir. Ayrıca araştırmacı ve öğrencilerimizin gerek COVID-19 gerekse farklı alanlardaki çalışmalarını paylaşabilecekleri sözlü ve poster sunumlarına da yer verilecektir.

10-11 Aralık 2020 tarihlerinde hibrid olarak düzenlenecek olan etkinliğimizde bizlerle birlikte olarak ortak heyecanımızı ve araştırmalarınızı paylaşmanız dileğiyle…

Düzenleme Komitesi Adına

Prof. Dr. Günnur DENİZ

Aziz Sancar DETAE Müdürü

Toplantı Programı Hazırlanmakta Olup Bu Sayfadan Duyurulacaktır.


Kayıt Bildiri Gönderim Formuna Erişmek İçin TIKLAYINIZ... İletişim:    Öğr. Gör. Mehmet Tolgahan Hakan

                Arş. Gör. Hande Yüceer

Tel:          + 90 212 414 20 00 /33336- 33321

Email:     mthakan@istanbul.edu.tr

               handeyüceer@istanbul.edu.tr


Yaklaşan Etkinlikler

XII.-Aziz-Sancar-DETAER-Günleri

XII. Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü Günleri, "COVID-19: Moleküler ve Klinik Yaklaşım" Temasıyla, 10-11 Aralık 2020 Tarihlerinde Gerçekleştirilecektir.

Konum